216
imkanlar

Haberler ve Duyurular

19
Haz 2017
İTÜ’lüler Engelleri Aşmada “Sesli Adımlar” Atıyor
Ayazağa Yerleşkemiz, Türk Telekom ve üniversitemizin iş birliğiyle, engellilerin hayatını kolaylaştıran kurumsal sosyal sorumluluk projesi Sesli Adımlar’ın açık ve kapalı alanlarda bir arada uygulandığı dünyadaki ilk kampüslerden oldu.

Haberin devamı için tıklayın


23
May 2017
1987 ve 1997 Yılı Mezunlarımızla buluştuk
14 Mayıs 2017 Pazar günü, geleneksel İTÜ Günü Şenliği ile birlikte “Mezuniyette 20.yıl” ve “Mezuniyette 30. yıl” töreninde 1987 ve 1997 yılı mezunlarımızla buluştuk.

Anılarınıza ait fotoğraflardan derlediğimiz sunumları indirebilirsiniz.22
May 2017
Third International Conference on Symmetries, Differential Equations and Applications- SDEA III
14-17 Ağustos 2017 tarihlerinde "Third International Conference on Symmetries, Differential Equations and Applications, SDEA III adlı uluslararası konferans İTÜ'de düzenlenecektir.

Bu konferansın temel amacı; Lie grupları'nın matematik, matematiksel fizik ve mekanik alanlarındaki teori ve uygulamaları ile bu alandaki disiplinler arası çalışmalardaki son gelişmelerin paylaşılması ve bu alanda çalışan akademisyenlerin bir araya getirilmesidir.

Konferans web sitesi: http://www.sdea3.org/en/

Bilgilerinize sunulur.
Saygılarımla.


Prof. Dr. Teoman Özer
SDEA III Başkanı


31
Mar 2017
İTÜ Günü 2017

Sevgili Mezunumuz,  

14 Mayıs 2017 Pazar günü, geleneksel İTÜ Günü Şenliği ile birlikte yapılacak olan ve ekte davetiyesi ve programı bulunan “Mezuniyette 20.yıl” ve “Mezuniyette 30. yıl” törenine katılımınızı rica eder, İTÜ İnşaat Fakültesi olarak ailemizin bireylerini bir arada görmekten sonsuz mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Prof. Dr. Ünal ALDEMİR
İTÜ İnşaat Fakültesi Dekanı

 

NOT : Cevabınızı en geç 05 Mayıs 2017 Cuma günü akşamına kadar ulaştırmanız ve ulaşabildiğiniz mezuniyet dönem arkadaşlarınızı da Dekanlığımıza yönlendirmenizi rica ederiz.

Dekanlık Tel.     : 0212 285 38 55   İnci TÜFEKCİ – (Dekan Sekreteri)
Dekanlık e-mail : in-dekanlik@itu.edu.tr

 

Okul döneminize ait fotoğraflarınız da varsa yapacağımız sunumda kullanmak üzere 28 Nisan 2017 Cuma gününe kadar mail yolu ile göndermeniz önemle rica olunur.

Rektörlük Programı ve Davetiyesi için tıklayınız.
İnşaat Fakültesi Programı için tıklayınız.06
Mar 2017
İTÜ PolReC, ‘Türkiye Bilimsel Araştırma Üssü’ İçin Yola Çıktı
Türkiye'nin kutup bilimleri alanında araştırmalar yapan ilk ve tek merkezi İTÜ Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi’nin (İTÜ PolReC) ön fizibilite ekibi, Antarktika'da kurulacak Türkiye Bilimsel Araştırma Üssü için en doğru noktayı tespit etmek üzere yola çıktı. Cumhurbaşkanlığının himayesinde ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sorumluluğunda başlayan çalışmalar çerçevesinde gerçekleşen yolculuk, ülkemizin gelecekte Antarktika üzerinde; bilimsel, teknolojik, ekonomik ve siyasal boyutlarıyla kısa ve orta vadede söz sahibi olması açısından büyük bir önem taşıyor. 

20170306--ITU Polrec Antarktika


İTÜ PolReC Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy’un liderliğinde oluşturulan kafilenin ön fizibilite ekibinde üniversitemizin; Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Burak Karacık, Geomatik Mühendisliği Bölümümüzden Dr. Hakan Yavaşoğlu, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nden araştırma görevlisi Onur Sabri Durak, Fen Bilimleri Enstitüsü’nden araştırma görevlisi Ayşe Giz Gülnerman Gengeç, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü’nden Kaptan Özgün Oktar ile Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu’nun yanı sıra; Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ersan Başar ve Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi M. Nurullah Alkan da yer aldı.
  

İTÜ Ana Sayfası'ndaki haber için tıklayınız.


02
Mar 2017
Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara’yı Ağırladık
Ayazağa Yerleşkemizde bulunan İnşaat Fakültesi Konferans Salonu’nda, 1 Mart’ta düzenlenen “Türkiye ve Japonya’nın Geleceği Kapsamında Diyalog” başlıklı konferansta iki ülke arasında geleceğe yönelik ve güçlü bir diyalog kültürü oluşturmak adına görüş alışverişleri yapıldı. Etkinliğin en önemli konuklarından biri de Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara oldu.

20170302--Japon bas konsolosu ziyareti


Ev sahipliği yaptığımız konferansta konuşan Başkonsolos, kurulacak diyalog zemininin önemini vurguladı. Ehara, Türkiye’nin Asya’nın batısında, Japonya’nın ise doğu ucunda olmasından hareketle her ne kadar coğrafi olarak uzun bir mesafe söz konusu olsa da iki ülkenin kültürel olarak birbirlerine yakınlık duyduğunu belirtti.

Bu yakınlıkta özellikle de; Türkçe ve Japonca’nın yakın dil ailelerinden gelmesi ve iki ülkenin toplumsal hayatında önemli bir yer tutan sıkı aile bağlarının etkili olduğunun altını çizdi. Başkonsolos ayrıca, Türkiye’nin genç nüfusuna dikkat çekerek Japonya’nın yaşlanan bir nüfusa sahip olduğunu hatırlattı ve Türkiye’nin dinamizminin bu anlamda son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.


Ekonomik işbirliğimiz sürecek

Norio Ehara, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve bu ilişkinin her geçen gün güçlendiğini söyledikten sonra, Türkiye’de yaklaşık 200 büyük Japon şirketinin faaliyet göstermesini bunun en açık örneklerinden biri olduğunu belirtti. Ehara konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Japonya’nın ihracatı 334, ithalatı ise 3.14 milyar dolar. 2016 verilerine göre Japonya’nın Türkiye’ye doğrudan yaptığı yabancı yatırım ise 329 milyar dolar. Japonya, Türkiye’ye yatırım yapan Asya ülkeleri içinde 1. sırada yer alıyor. İki ülke arasındaki siyasi ilişkiler de geçmişten bu yana sorunsuzdu ve bugün de mükemmel bir şekilde devam ediyor.”

Konuğumuz, etkinliğin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’yı ziyaret etti ve üniversite hakkında kendisinden ayrıntılı bilgi aldı. 


İTÜ Ana Sayfası'ndaki haber için tıklayınız.


28
Şub 2017
Prof. Dr. Müh. Orhan ÜNSAÇ’ın Anma Toplantısı

İnşaat Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyesi merhum Prof. Dr. Müh. Orhan ÜNSAÇ’ın doğumunun 100. Yılında sevgi ile anıyoruz.

Tüm öğrenciler, öğretim üyeleri ve dostları davetlidir.

Yer: İTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonu, İTÜ Maslak Kampüsü

Sarıyer – İstanbul

Tarih/Saat: 03.03.2017 Cuma, 15:00’da

anma-gunu


28
Şub 2017
Seminer: Türkiye ve Japonya'nın Geleceği Kapsamında Diyalog
1 Mart 2017 Çarşamba günü 11:30-13:00 saatleri arasında Fakültemiz  konferans salonunda Japonya İstanbul Başkonsolosu Sayın Norio Ehara, Türk gençlere yönelik, "Türkiye ve Japonya'nın Geleceği Kapsamında Diyalog" adlı bir seminer verecektir.


28
Şub 2017
Amity University/Dubai'den Fakültemize Ziyaret
Amity University/Dubai İnşaat Mühendisliği öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan grubu İnşaat Fakültemizde ağırladık. 

Hazırladığımız program çerçevesinde, misafir grubumuz ile birlikte Yapı Malzemesi, Yapı ve Deprem Mühendisliği, Ulaştırma ve Hidrolik Laboratuvarlarımızda çeşitli deneyler, teknik gezi ve incelemelerde bulunuldu. Bu bağlamda, Laboratuvarlarımızda  emeklerini ve imkanlarını esirgemeyen sorumlu öğretim üyeleri ve yardımcılarına teşekkür ederiz.

Ayrıca, Amity Üniversitesinin ziyareti hakkında Birleşik Arap Emirliklerinin günlük yayın yapan gazetesi The Gulf Today gazetesinde de Dekanlığımız övgü dolu ifadeler ile haber yapılmıştır, kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 


amity_news

     

              Haberi okumak için tıklayınız...


Öğrenci grubu ülkelerine döndükten sonra Dekanlığımıza çok güzel bir video hazırlayarak teşekkürlerini ve İTÜ'ye beğenilerini ifade etmişlerdir. Yine buluşmak dileği ile...

14-18 Aralık 2015
İTÜ İnşaat Fakültesi Dekanlığı

10
May 2016
30. Yıl ve 20. Yıl (1986&1996) mezunlarımız ile buluştuk…

Anılarınıza ait fotoğraflardan derlediğimiz sunumları indirebilirsiniz.